BMS YAZ OKULU

Okulumuz, dil alanında kısa dönemli ve hızlı öğrenme sağlayan çeşitli eğitim imkanları sunmaktadır. Bu programlardan bazıları; İngilizce Yaz Okulu, IELTS,TOFEL,İşletme Dil Kursu,Turizm İngilizce Dil kursu vd sayılabilir.

Yaz okulu kurs tarihleri için lütfen "İNGİLİZCE OKUL TAKVİMİ"ne bakınız.

 

IELTS KURSU

BMS, IELTS(Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) sınavına hazırlanmak isteyenler için mükemmel fırsatları temsil eden bir eğitim kurumudur. Bu kurs, adayların dil yeteneğini geliştirmek için tasarlanmış ve sadece sınava aday öğrenciler için değil, ayni zamanda İngilizce dilini iletişim aracı olarak kullanmak isteyen herkes için ideal bir program olarak düzenlenmiştir.

IELTS değerlendirmesi, İngilizce dil değerlendirme sınavı olup, uluslararası standartlara uygun bir şekilde, bireylerin seviyesini ölçen dünyanın en popüler testlerinden biridir. Okulumuz, IELTS sınavı için açmış olduğu kurslarda profesyonel İngilizce dil eğitmenleri bünyesinde katılımcıları sınava hazırlamak ve başarılı bir netice almak için eğitim programını gerçekleştirmektedir.

Okuma, yazma,dinleme ve konuşmadan oluşan kurs, IELTS’in temel dört sınav alanını kapsamaktadır. IELTS okuma testi, 60 dakika olup, aşamalı olarak üç bölümden oluşmaktadır. IELTS yazma testi yaklaşık 60 dakika olup yine artan zorluk oranına göre iki yazı görevinden oluşmaktadır. IELTS dinleme testi ise yaklaşık 30 dakika sürmekte ve aşamalı olarak seviye artırılmaktadır. Bölümler kaset üzerinden dinletilir ve bir diyalog içerir. Bant bir kez çalınır ve öğrencilere zaman verilerek cevaplarını oluşturmaları istenir. Konuşma testi, yaklaşık 14 dakika sürer ve sınav yapan ile bire bir mülakattan oluşur. Konuşma testi üç bölümden oluşur,içerik,giriş ve mülakat, son olarak adayın iki yönlü tartışma durumunda beklenen konuşması gerçekleşir.

Çalışma anlayışımızda, katılımcıların samimi bir ortamda bulunması, temel İngilizce dil becerilerini okuma,yazma ve yoğun bir konuşma temposu içinde geliştirmelerini sağlama ve kazandırma ana hedefimizdir. Bu eğitim içinde şüphesiz,dil bilgisi ve kelime öğrenme eğitimi de önemli yer tutmaktadır. Özetle okulumuz, katılımcıların IELTS sınavından tam kesin başarı elde etmelerini sağlayacak katkıyı, gerçekleştirilen eğitimlerinde sunmaktadır. Bu başarıya ulaşmak için mükemmel bir eğitim dil kursu olan IELTS’e kayıtlarınızı gerçekleştirmek için hemen okulumuza ulaşınız.

IELTS kursu aşağıdaki düzlemde strateji belirleyerek eğitim vermektedir;

 • Kelime Bina Stratejileri ve Faaliyetleri
 • Dilbilgisi ve Uygulama Öğretimi
 • Yazma Stratejileri
 • Okuma Stratejileri
 • Etkili Dinleme Stratejileri
 • Konuşma ve Etkili Sunum
 • Örnek Yazma Testi ve anında geri bildirim
 • Örnek Okuma Testi ve anında geri bildirim
 • Örnek Dinleme Testi ve anında geri bildirim
 • Örnek Konuşma Testi ve anında geri bildirim

Özetle, Okulumuz tarafından sunulan IELTS Hazırlık Kursu sizlerin geleceğinizi şekillendirmede önemli bir araçtır. Yapmanız gereken, okulumuza kayıt yapmak ve sizlere sunulacak unutulmaz fırsatları kaçırmamaktır.

TOEFL KURSU

Okulumuz, uluslararası tanınmış ve kabul edilir olan TOFEL İngilizce testi için TOFEL Hazırlık programı açmıştır. Bu programdan faydalanmak isteyen kişiler için hazırlanan dil yeteneğini geliştirme ve değerlendirme çalışması herkes için ideal bir eğitim kursudur. TOFEL dünyada en çok saygı duyulan İngilizce seviye tespit ölçüm araçlarından biridir. Okulumuz uluslararası standartlara uygun TOFEL dil eğitim programını başlatarak, bu yönde kurs almak isteyenlere hizmet vermektedir.

TOEFL Testi dört bölümden oluşmaktadır; okuma, yazma,dinleme ve konuşma. Okuma testi 3-5 akademik okuma pasajları ve anlama sorularının sunulması şeklindedir. Dinleme testi, iki veya daha fazla katılımcı ile sınıfta oluşturulan diyalogdan oluşmaktadır. Konuşma testi altı sorudan meydana gelmekte ve katılımcıların sorulan sorulara cevap vermesi beklenmektedir. Yazma testi ise iki farklı yazım metni ve bir okuma ve dinlemenin yer aldığı aşamadan oluşur.

Kurslarımızda samimi bir ortamda gerçekleşmekte, okuma,yazma ve özellikle de yoğun konuşma ortamı içinde katılımcıların dil becerilerinin gelişimini sağlamaktadır. Dil bilgisi ve kelime öğrenme de bu çalışmanın ayrı bir boyutunu ortaya koymaktadır. TOFEL sınavına hazırlık yapmak isteyen ve başarılı olmayı arzu eden herkesi açılan kurslarımıza bekliyoruz.

TOEFL kursunda aşağıdaki faaliyetler gerçekleşmektedir;

 • Kelime Bina Stratejileri ve Faaliyetleri
 • Dil bilgisi ve Uygulama Öğretimi
 • Yazma Stratejileri
 • Okuma Stratejileri
 • Etkili Dinleme Stratejileri
 • Konuşma ve Etkili Sunum
 • Örnek Yazma Testi ve Anında Geri Bildirim
 • Örnek Okuma Testi ve Anında Geri Bildirim
 • Örnek Dinleme Testi ve Anında Geri Bildirim
 • Örnek Konuşma Testi ve Anında Geri Bildirim

Okulumuzda yer alan TOEFL kurslarından yararlanmak için hemen bizimle irtibata geçiniz.

TİCARİ İNGİLİZCE KURSU

Okulumuzda verilen Ticari İngilizce Kursu, tüm profesyonel iş adamları, genç girişimciler veya iş dünyasının her sektöründe yer alan kişiler için düşünülerek açılmış bir programdır. Hedefimiz kısa dönemde katılımcıların İngilizce dil seviyelerinde ilerleme sağlamalarına katkı koymaktır. Bu kurs, iş camiası için bir motivasyon sağlamayı ve sahip oldukları alanlarında branşlarına uygun İngilizce diline hakim olma imkanı sunmaktadır. Ayni zamanda genel İngilizce dil yeteneklerini de geliştirmeyi hedeflemektedir. Kurslarımızda görevli uzman eğitmenlerimiz etkili iletişim yöntemleri ile uyarıcı, ilgi çekici,eğlenceli ve eğitici olan metotları ile katılımcıların en yüksek seviyeye ulaşmalarını sağlamak için hizmet vermektedirler.

Ticari İngilizce kursunun temel amacı iş dünyasında iletişimin kolay kurulmasını sağlayan İngilizce dil becerilerinin tüm ilgi duyan katılımcılarına sağlamasıdır. Bu maksatla kurslarımızda, okuma, yazma,dinleme ve konuşma alanlarında dil eğitimi verilmektedir.

Bu hedef için sınıflarda samimi bir ortam yaratılmakta ve okuma,yazma,dinleme ve yoğun konuşma ortamı ile dil becerilerinin gelişimine katkı sağlanmaktadır. Tüm bu çalışma içinde gramer ve kelime bilgisi de ayrıca önemli yer tutmaktadır.

Ticari İngilizce Kursu ile kısa zaman içinde hızlı bir ilerlemenin sağlanacağı, gerekli olan ticari dil bilgisine ulaşılabileceği mükemmel bir eğitim dili öğrenimi katılımcılar için oluşturulmuştur.

Ticari İngilizce Dil Kursu eğitimleri canlı,eğlenceli ve dikkat çekici niteliktedir. İdealist olan, öğrenmeyi isteyen herkese kursumuz açıktır. Kurs boyunca katılımcıların öğrenme ve başarı seviyeleri izlenmektedir.

Kurslarımızda başlangıç ve orta seviye sınıfları mevcuttur. Şayet düzeyiniz konusunda aklınızda tam net bir inanç yoksa lütfen bizlere ulaşınız.

Katılımcılar kendi hedeflerine ulaşmak için derslerde aşağıdaki faaliyetlerde bulunurlar;

 •     Dil gelişimini desteklemek için Genel İngilizce
 •     Ticari konular üzerine çeşitli konuşma,dinleme,yazma ve okuma aktiviteleri
 •     Kriz ve şikayetleri kapsayan, toplantılar, görüşmeler, ilanlar, pazarlama, temsiliyet, iş seyahatleri, motivasyon ve takım çalışması, ahlakilik, seçenek sunma gibi alanlarda İşletme İngilizcesi
 •     Teknik kelimeler ve tartışma yolu ile aktif konuşma, münazara ve konuşma faaliyetleri
 •     Konuşma akıcılığı
 •     İşletme ile ilgili çeşitli konular üzerine iletişim
 •     Ticari alanda yer alan görsel materyaller ile ilgili iletişim
 •     Etkili İletişim Stratejileri
 •     Grup oturumları, rol oynama ve iletişimsel uygulama faaliyetleri

TURİZM İÇİN İNGİLİZCE KURSU

Okulumuzun Turizm için İngilizce Programı yetişkinler,genç profosyoneller ve idealist bireyler için muhteşem fırsatlar sunmakta ve kısa bir dönemde İngilizce dil eğitimi sağlayarak katılımcıları yetiştirmektedir. Kurslarımız yüksek kalite standartlarında eğitim sağlarken, katılımcıların motivasyonu artıracak eğitim programları sunmaktadır. Bu kursta turizim ve hotel sektöründe yer alan bireylere kaliteli dil eğitimi sunarak onların motivasyonlarını canlı tutan bir çalışma ortaya konmaktadır. Tüm programlarımızda olduğu gibi Turizm için İngilizce dil eğitimi kurslarımız da eğlenceli, uyarıcı ve eğitici geçmektedir. Bu anlayış ile bizler, katılımcılarımızın güvenini almayı ve bu güveni kendilerine yansıtmayı vazife saymaktayız.

Kursumuz, katılımcıların turizm alanındaki dil becerilerini geliştiririken,onları alanlarında profosyonel bir kimliğe ulaştırma amacındadır. Otel yöneticileri, seyahat acenteleri, tur rehberleri, kuryeler ve ilgili alana mensup tüm kişileri Turizim için İngilizce Dil Eğitimine kayıt yapmaya bekliyoruz. Kurslarımız içerisinde sağlanan etkili iletişim yöntemleri ile katılımcıların turizm sektöründeki dil becerilerinin gelişimi sağlanmaktadır. Gramer ve kelime öğrenimi yanında,uygulamalı ders imkanları ile de temel ingilizce dil becerilerinin kazandırılmasına imkan veren kursumuz, bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere karşı adeta büyük bir fırsat olarak sunulmaktadır.

Kurslarımız boyunca okuma,konuşma,yazma ve dinleme aktiveteleri samimi bir ortam sağlanarak gerçekleştirilmektedir. Temel hedefimiz bu kursa katılan kişilerin kısa zamanda hızlı ilerleme kaydetmesidir. Bu amaç doğrultusunda kurs programlarımız oluşturulmuştur.

Kurslarımız canlı,eğlenceli ve uyarıcı nitelikte olup katılımcıların ilgisini çekebilecek ve öğrenmesini kolaylaştıracak düzenektedir.

Kurslarımız boyunca katılımcıların öğrenme ve başarı seviyesi izlenir ve gerekli performans sonuçları kişilere aktarılır. Sahip olduğunuz dilinizin hangi seviyede olduğundan(başlangıç-orta) emin değilseniz lütfen bizlerle irtibata geçiniz.

Katılımcılar aşağıdaki faaliyetlerle Ticari İngilizce Dil öğrenimine başlar;

 •     Dil gelişimini desteklemek için Genel İngilizce
 •     Turizm konular üzerine çeşitli konuşma,dinleme,yazma ve okuma aktiviteleri
 •     Turizm alanında teknik kelimeler ve tartışma yolu ile aktif konuşma, münazara ve konuşma faaliyetleri
 •     Rezervasyon, araştırma, otel resepsiyonu,otel hizmetleri, eğlence, yemekservisi,turlar,toplantılar,görüşmeler,konferanslar,sunumlar,telefon görüşmeleri vb alanlarda turizm alanında İngilizce dil öğrenimi
 •     Konuşma akıcılığı
 •     Sipariş alma,resepsiyon görevleri
 •     Şikayetler ile ilgilenme
 •     Faydalıkları ilerletme
 •     Grup oturumları,rol oynama ve iletişimsel uygulama faaliyetleri

 

İşletme Yönetim Okulu tarafından sunulan İngilizce dil kursları her kesime yönelik olarak düzenlenmiş ve kişilerin gerek mesleki gerek normal yaşamlarını şekillendirmede önemli fırsatlar sunan eğitim programından oluşmaktadır.

Yapmanız gereken, okulumuza kaydınızı yaptırarak sizlere sunulan, kısa ama bir o kadar da hızlı öğrenim süreci ile yaşamınızdaki kaliteyi daha da artırmanızdır. Bizler her zaman yanınızdayız. BMS ailesinde yer almak için hemen başvurunuzu gerçekleştirin ve sizler için hazırladığımız eğlenceli, dikkat çekici, uygulamalı eğitim programlarımıza başlayınız.

Kurs Süresi; 30 gün sürmekte ve 120 ders saatinden oluşmaktadır.

Yer: Business Management School 

Ücret/Ay: 3600 USD

*KREDİ KARTINA 10 TAKSİT/ TÜRKİYE İŞ BANKASI VE KKTC İKTİSAT BANKASI ÖĞRENİM KREDİSİ İMKANLARI MEVCUTTUR.

Akreditasyonlar: Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24/01/2011 tarihinde kabul edilmiş ve 481/11 izni ile onaylanmıştır.

 

Nicosia City Campus, North Cyprus

 

 

 

Follow Us