İNGİLİZCE HAZIRLIK OKULU

İngilizce Hazırlık Okulu’nun amacı öğrencilerin fakültelerinde alacakları eğitimleri süresince ihtiyaç duyacakları İngilizce düzeyi ve dil becerilerinin kendilerine kazandırılmasıdır. Bu amaçla hem teorik hem de teknolojik yenilikler yakından takip edilmektedir.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Her eğitim yılı başında İngilizce Yeterlilik ve Seviye Tespit Sınavı uygulanır. Bu sınavın sonucunda başarılı olan öğrenciler fakültelerindeki eğitime başlayabilirler. Hazırlık okuyacak olan öğrenciler ise Seviye Tespit Sınavı sonuçlarına göre A1 (başlangıç), A2 (orta öncesi), ve B1 (orta) kurlarına yerleştirilirler.%100 İngilizce eğitim alan öğrenciler için hazırlanan programımızın hedefi birimimizde farklı seviyelerde yabancı dil eğitimine başlamış olan öğrencilerimizin eğitim yılı sonunda aynı hedef dil düzeyine ulaşmasıdır. Bu hedef dil düzeyi Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Kriterleri referans alınarak birimimiz müfredat komitesi tarafından hazırlanan B2.1 düzeyidir. Grupların yıl içinde alacakları ders saatleri, varılacak hedef dikkate alınarak düzenlenir. Eğitim süresince öğrencilere akademik çalışmalarında kullanabilecekleri okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri kazandırılmaya çalışılır.

%30 İngilizce eğitim alan öğrenciler için hazırlanan programımızın hedefi birimimizde farklı seviyelerde yabancı dil eğitimine başlamış olan öğrencilerimizin eğitim yılı sonunda aynı hedef dil düzeyine ulaşmasıdır. Bu hedef dil düzeyi Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Kriterleri referans alınarak birimimiz müfredat komitesi tarafından hazırlanan B1 düzeyidir. Grupların yıl içinde alacakları ders saatleri, varılacak hedef dikkate alınarak düzenlenir. Eğitim süresince öğrencilere akademik çalışmalarında kullanabilecekleri okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri kazandırılmaya çalışılır. 

DERS TANIMI

İngilizce Biriminde verilen eğitiminin amacı hazırlık okulu öğrencilerine bölümlerindeki eğitimleri boyunca ihtiyaç duyacakları İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin kazandırılmasıdır. Derslerin içeriğini konu bağlamında verilen gramer kuralları, etkin kelime kullanımı, okuduğunu anlama, ders dışı okuma, dinlediğini anlama,  paragraf ve komposizyon yazımı, karşılıklı konuşma, sözlü üretim, ikili ve grup tartışmaları, kelime oyunları ve telaffuz alıştırmaları oluşturmaktadır.

Eğitim Süresi: 1  Yıl
Eğitim Dili: İngilizce
Eğitim Saatleri: 09:30-14:30 arası

Ücret/Yıllık : 5250 TL

*KREDİ KARTINA 10 TAKSİT/ TÜRKİYE İŞ BANKASI VE KKTC İKTİSAT BANKASI ÖĞRENİM KREDİSİ İMKANLARI MEVCUTTUR.

Akreditasyonlar: Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24/01/2011 tarihinde kabul edilmiş ve 481/11 izni ile onaylanmıştır.

*Ödeme Kolaylıkları:  

*Tüm kredi kartlarına 10 taksit uygulaması mevcuttur.  

**Anlaşmalı bankalardan (KKTC İktisat Bank veya Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası veya Universal Bank),öğrenim kredisi imkanları mevcuttur.  

Follow Us