TÜRKÇE HAZIRLIK OKULU

Türkçe Hazırlık Okulu, yurt dışından gelen yabancı öğrencilere Türkçe öğrenimini sağlamak ve sosyal yaşamını kolaylaştırmak için hedeflenerek hazırlanmış bir programdır.

Görsel ve işitsel her türlü ders gereçleriyle donatılan ‘U’ şeklindeki masa sistemiyle 5-16 kişilik sınıflarda ders yapılmaktadır. Türkçe kursları, iki aylık dönemler halinde düzenlenmekte, bu kurslarda Temel Türkçe II kursunu tamamlayan öğrenciler A1, Temel Türkçe IV kursunu tamamlayan öğrenciler A2, Orta Türkçe IV kursunu tamamlayan öğrenciler B1, Yüksek Türkçe II  kursunu tamamlayan öğrenciler B2 sertifikası; Yüksek Türkçe IV kursunu tamamlayan öğrenciler ise BMS onaylı diploma (C1 sertifikası) almaya hak kazanırlar. Herhangi bir ADP (Avrupa Dil Portfolyosu) sertifika düzeyine denk düşmeyen, Temel Türkçe I, Temel Türkçe III, Orta Türkçe I, Orta Türkçe III, Yüksek Türkçe I ve Yüksek Türkçe III kurlarında öğrenciler bir üst kura okutmanın kur boyunca oluşturacağı performans değerlendirme ölçütlerine göre geçebilmektedir. Okutmanın bir üst kura devam etmesini uygun bulmadığı öğrenciler talep ettikleri takdirde kur atlama sınavına girebilir ve başarılı olmaları durumunda bir üst kura devam edebilirler.

GENEL AMAÇLI KURSLAR

Türkçe kursları 4 Temel, 4 Orta ve 4 Yüksek olmak üzere toplam 12 kurdan oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, her kurun sonunda dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dilbilgisi ) kapsayan kur atlama sınavıyla değerlendirilirler.. 

Eğitim Süresi: 1  Yıl
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitim Saatleri: 14:30-18:30 arası

Ücret/Yıllık : 5250 TL

*KREDİ KARTINA 10 TAKSİT/ TÜRKİYE İŞ BANKASI VE KKTC İKTİSAT BANKASI ÖĞRENİM KREDİSİ İMKANLARI MEVCUTTUR.

Akreditasyonlar: Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24/01/2011 tarihinde kabul edilmiş ve 481/11 izni ile onaylanmıştır.

*Ödeme Kolaylıkları:  

*Tüm kredi kartlarına 10 taksit uygulaması mevcuttur.  

**Anlaşmalı bankalardan (KKTC İktisat Bank veya Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası veya Universal Bank),öğrenim kredisi imkanları mevcuttur. 

Follow Us